Poradnik ZdrowieInternista › Leczenie nadciśnienia

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Leczenie nadciśnienia

Mam 22 lata i stwierdzono u mnie niedomykalność zastawki trójdzielnej i związane z tym nadciśnienie tętnicze. Lekarz dał mi leki i kazał wykonywać trening wysiłkowy. Czy mogłaby Pani powiedzieć jak wygląda taki trening, na czym polega?

Wszelkie wątpliwości powinna pani wyjaśnić ze swoim lekarzem prowadzącym. Przypuszczam, że zostało użyte podczas rozmowy inne określenie niż przytoczony przez panią zwrot „trening wysiłkowy” – może lekarz po prostu zalecił wysiłek fizyczny? Jest on zalecany pacjentom z nadciśnieniem tętniczym ponieważ korzystnie wpływa na obniżenie podwyższonego ciśnienia krwi. Regularne uprawianie umiarkowanego wysiłku fizycznego przez około 30 minut przez większość dni tygodnia działa obniżająco na ciśnienie krwi. Nie zaleca się dużych wysiłków fizycznych, zwłaszcza statycznych takich jak np. dźwiganie dużych ciężarów oraz wysiłków związanych z pochylaniem głowy ku dołowi u osób z nadciśnieniem tętniczym. Osoby te mają złą tolerancję tego rodzaju wysiłków, w czasie ich wykonywania mają uczucie zwiększonego napływu krwi do głowy. Poza wysiłkiem fizycznym ważne jest stosowanie diety z ograniczeniem jonu sodowego. Wielokrotnie o tym pisałam na łamach portalu, zachęcam do lektury innych postów na temat nadciśnienia oraz bloga Cywilizacja soli.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.