Poradnik ZdrowieDiabetolog › Krzywa cukrowa - interpretacja

Eksperci radzą

Jolanta Mętrak - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Prócz specjalizacji chorób wewnętrznych zajmuje się także fachowym odchudzaniem, przyjmuje w Centrum Medycznym DAMIANA i Poliklinice „Czajkowscy” w Piasecznie (ul. Kilińskiego 14).

Krzywa cukrowa - interpretacja

Moja krzywa cukrowa: na czczo: glukoza 93 mg/dl, po wypiciu 75g glukozy po godzinie 105 mg/dl, po dwóch godzinach 37 mg/dl. Powtórne badanie - wynik wyszedł podobny. Poziom cukru na czczo: 113 i 115. Do lekarza rodzinnego trafiłam z objawami: częste mdlenie, ból głowy, wypadanie włosów, łamanie paznokci, zawroty głowy. Nie biorę żadnych leków, ani nie mam żadnej diety. Co mam zrobić?

113 i 115mg% na czczo może się zdarzyć, jeśli napijemy się czegoś przed badaniem, zjemy późno kolację. Ale w krzywej Twój poziom cukru na czczo jest prawidłowy, natomiast glukoza stymuluje za duży wyrzut insuliny, bo po 2 godz masz niedocukrzenie. Nie powinnaś objadać się słodyczami, słodkimi napojami, bo to może u Ciebie wywoływać spadki cukru i osłabienia, bóle głowy, a nawet omdlenia. Wypadanie włosów i łamanie paznokci, to nie z powodu cukru (ani wysoki, ani niski tak nie wpływa na przydatki skóry). Jak tam morfologia, poziom żelaza? Radzę zacząć łykać tabletki ze skrzypem polnym lub H-pathoten. A odnośnie cukru to tylko dieta z ograniczeniem cukrów prostych.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.