Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Krwawienie z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Krwawienie z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry, Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne Logest. Zawsze przyjmowałam tabletki regularnie i zawsze robiłam 7-dniowe przerwy między opakowaniami. W zeszłym tygodniu (wtorek) pierwszy raz rozpoczęłam nowe opakowanie bez 7-dniowej przerwy z powodu wyjazdu. We wcześniej zawsze w czwartek rozpoczynały się plamienia z odstawienia. W tym przypadku od czwartku mam plamienia (na początku były brązowe, a do chwili obecnej (po tygodniu) przez ostatnie 2 dni mam „mini” okres). Nie przestałam brać tabletek i zgodnie z ulotką zużyję opakowanie do końca, a dopiero po tym opakowaniu zrobię przerwę 7-dniową. Czy powinnam się przejmować zaistniałą sytuacją i zgłosić się do lekarza? Wiem, że plamienia w tym przypadku mogą wystąpić, ale nie zdawałam sobie sprawy z tego, że mogą trwać tak długo i mimo wszystko być tak intensywne. Czy takie drobne plamienia-krwawienia mogą utrzymać się do momentu odstawienia tabletek w czasie 7-dniowej przerwy i potrwać jeszcze 2 tygodnie? Czy są powody do zmartwień? Bardzo proszę o informację. Dziękuję i pozdrawiam

Tabletki antykoncepcyjne zawierają hormony i przyjmowanie ich wbrew fizjologicznemu cyklowi miesiączkowemu może objawiać się różnie, np. długo trwającym krwawieniem o różnej obfitości. Długość krwawienia nie jest do przewidzenia. Krwawienie może też występować z różnych innych przyczyn i zawsze, jeśli budzi niepokój, należy skonsultować się z lekarzem.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.