Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Krwawienie w trakcie brania pigułek antykoncepcyjnych

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Krwawienie w trakcie brania pigułek antykoncepcyjnych

Witam. Od dawna (kilka lat) biorę pigułki antykoncepcyjne, jednak różne preparaty (ze względu na szukanie takiego, który poprawi stan mojej cery). Teraz przyjmuję trzecie opakowanie Dionelle, w 7 dniu pominęłam tabletkę, potem wzięłam dwie kolejne (8 i 9 dnia) i znowu zapomniałam o jednej. Kolejnego dnia (11) wzięłam tabletkę, ale wystąpiło krwawienie. Najpierw myślałam, że to plamienie owulacyjne, wzięłam dziś następną tabletkę, ale pojawiła się wyraźna krew. Od wczoraj boli mnie podbrzusze jak przy okresie. Co się dzieje? Trochę się boję, bo wydaje mi się, że podczas brania tabletek nie powinny następować tak duże zmiany w cyklu (mimo że w ostatnim tygodniu jestem w dużym stresie - wiem, że to może mieć znaczenie). Co dalej robić?

Krwawienie spowodowane jest najprawdopodobniej błędami w przyjmowaniu tabletek. Radzę kontynuować przyjmowanie tabletek bez przerwy przez dwa cykle, w tym czasie stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną. Skutkiem błędów w przyjmowaniu tabletek są nieprawidłowe krwawienia oraz zmniejszenie skuteczności preparatu.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.