Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Krwawienie po menopauzie - przyczyny

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Krwawienie po menopauzie - przyczyny

Mam 45 lat, już dwa lata temu straciłam miesiączkę i teraz nagle pokazało się obfite krwawienie (6 dni), więc odczekałam, aż się skończy i poszłam do lekarza. Przy badaniu lekarz stwierdził, że macica ponownie szykuje się do krwawienia i w tym czasie miałam się pokazać, ale krwawienia nie było, więc poszłam po 2 tygodniach po wynik z cytologii, był dobry. Ale miałam polip macicy (13 mm), więc zrobiono mi łyżeczkowanie macicy. Teraz czekam na wynik, ale lekarz powiedział, że po zabiegu powinno wystąpić krwawienie i żeby się nie martwić. a u mnie nic się nie dzieje, czy to prawidłowo?

Skoro nie miesiączkuje Pani od dwóch lat, miesiączki już się nie pojawią. Każde krwawienie, które teraz wystąpi należy traktować jak krwawienie nieprawidłowe.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.