Poradnik ZdrowiePsycholog › Kocham chłopaka, który mnie tylko lubi

Eksperci radzą

Tatiana Ostaszewska-Mosak - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Kocham chłopaka, który mnie tylko lubi

Kocham pewnego chłopaka, o którym ciągle myślę, nie potrafię bez niego wytrzymać kilku dni. KOCHAM GO BARDZO, a on mnie tylko po prostu lubi. Chciałabym spędzić z nim resztę życia. Nie wyobrażam sobie życia bez niego! Najbardziej przeraża mnie myśl, co będzie, jeśli nie będziemy razem? Każdy dzień bez niego wydaje mi się pusty. Nie chcę być z nikim innym, tylko właśnie z nim.

Od pradziejów największym problemem uczuciowym rodzaju ludzkiego było - "żeby on/ona chciał mnie tak, jak ja jego/ją". Czasem to się udaje a czasami... niekoniecznie. Miłość, zauroczenie to takie uczucie, które powoduje, że świat zaczyna się ograniczać do jednej osoby, myśli ciągle krążą wokół jednego tematu, a przyszłość wygląda albo różowo (bo z nim), albo przyszłości nie ma (bo jego nie ma przy mnie).

Pomimo tego, że to okropnie męczące i burzące wszelki spokój, człowiek się temu poddaje i już. Tak to już działa.

A może czas na zmianę strategii? Myślę, że powinnaś się teraz starać jak najlepiej poznać obiekt swoich uczuć - czasem ludzie poznani z bliska nabierają trochę innego wymiaru. Spędzaj przy nim, z nim jak najwięcej czasu, rozmawiaj z nim, wygłupiaj się i ciesz się każdą wspólną chwilą. Może to spowoduje, że i on bardziej doceni twoje towarzystwo i poczuje do ciebie większą sympatię? Kto wie? Ale jednocześnie trzeba też włączyć trochę racjonalizmu do całej tej kwestii.

Jeśli życie wydaje się bez niego puste, to zastanów się, co pomimo tego możesz zrobić, aby je trochę zapełnić? Może ono jest bez niego puste bo... faktycznie jest puste? Jakie masz zainteresowania? Co wypełnia twoje dni? Czy wokół ciebie są inni ciekawi ludzie? Jak spędzasz czas? To ważne, bo inaczej trudno będzie ci żyć dalej bez względu na to, jak potoczą się sprawy. Nie można uzależniać swojego "być albo nie być" od jednej, choćby najważniejszej osoby. Paradoksalnie - dobrze by było, abyś właśnie teraz bardziej zajęła się sobą i uatrakcyjnieniem i wypełnieniem swojego życia.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.