Poradnik ZdrowieGinekolog › Kłykciny

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Kłykciny

Proszę o interpretację wyniku -estriadol<5,00pg/ml, FSH 40,2mIU/ml. Czy w okresie menopauzy występuje przewlekła senność? Stwierdzono u mnie w przedsionku pochwy kłykciny, jakie badanie potwierdza to rozpoznanie? Czy cytologia płynna potwierdzi rozpoznanie kłykcin? Czy kłykciny dają objawy palącego bólu w okolicach sromu? Bardzo proszę o wyjaśnienie mi poruszonego problemu. Pozdrawiam

Wyniki badań hormonalnych należy interpretować zawsze łącznie z obrazem klinicznym. Trzeba wiedzieć, ile kobieta ma lat i w którym dniu cyklu została pobrana krew do badania. Takich informacji w Pani mailu nie ma. "Przewlekła senność" nie jest objawem typowym dla menopauzy. Kłykciny rozpoznaje się wizualnie, nie trzeba robić żadnych badań, je po prostu widać. Cytologia to badanie komórek, diagnozuje jakie komórki znajdują się w zmianie, czy są to komórki prawidłowe, czy nieprawidłowe; a kłykcina, to rozpoznanie kliniczne, to widoczna zmiana brodawkowata. Inaczej mówiąc: kłykcinę widać, ale nie wiadomo, z jakich komórek się składa. Może rozpoznać to badanie cytologiczne. Kłykciny najczęściej rozwijają się w wyniku zakażenia i rozwoju stanu zapalnego, który może dawać objawy np. bolesność, pieczenie.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.