Poradnik ZdrowieGinekolog › Kiedy dochodzi do zapłodnienia?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Kiedy dochodzi do zapłodnienia?

Jaki jest okres, w którym w którym zapłodnienie zachodzi - tak pytam, bo mam niejasną sytuację, obawiam się, że partnerka, z którą jestem (w momencie jak współżyliśmy), była już w ciąży, ale sama pani rozumie, nie zapytam jej o to, bo za mocno mi na niej zależy. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia, kiedy doszło do zapłodnienia i czy dziecko jest moje - tak aby ona się nie zorientowała, że to robię? (np podczas badania usg, chociaż termin, kiedy doszło do zapłodnienia) pytam, bo chciałbym wiedzieć i dręczy mnie to cały czas ;(a sama pani rozumie, nie zapytam jej o to).

U kobiety do zapłodnienia dochodzi w trakcie jajeczkowania (około połowy cyklu). Plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety i zachować zdolność do zapłodnienia nawet i kilka dni. Tak więc do zapłodnienia może dojść 3 a nawet więcej dni po stosunku. Dla określenia wieku ciąży najbardziej miarodajne jest badanie USG wykonane na początku ciąży. Określa ono wiek ciąży licząc od ostatniej miesiączki.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.