Poradnik ZdrowieEnergoterapeutka › Kamienie w woreczku żółciowym

Eksperci radzą

Ewa Morawska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Mistrzyni SKHM Seichim i reiki, energoterapeutka i uzdrowicielka, doradca życiowy. Przyjmuje w Markach (osiedle Lisi Jar 12, tel.kom. 0 501 076 298) 

Kamienie w woreczku żółciowym

Jak pozbyć się kamieni w woreczku żółciowym unikając operacji chirurgicznej? Jak kamica wpływa na przebieg ciąży?

Witam,
Dolegliwości pęcherzyka żółciowego występujące w formie łagodnej mogą utrzymywać się nawet kilka lat. Jeżeli jednak dolegliwości nie pozwalają na normalne funkcjonowanie, trzeba poddać się zaleceniom lekarzy i przyjąć ich formę leczenia. Niedrożność pęcherzyka żółciowego może spowodować uszkodzenie błony śluzowej, gdyż zagęszczona żółć nie ma dogodnej cyrkulacji przez obecne w pęcherzyku kamienie. Nie można więc lekceważyć tych dolegliwości. Dobrze jest ograniczyć czynniki, które wywołują stres, zwrócić uwagę na formę czynnego wypoczynku i relaksu. Zweryfikować dietę i ułożyć ją tak, by każdy posiłek zawierał produkty, które dobrze wpływają na pracę jelit. Na każdy posiłek przeznaczmy taką ilość czasu, która pozwoli zjeść go w spokoju. Na dobry proces trawienia wpływa dokładne żucie każdego kęsa i mieszania go ze śliną zapobiega to niestrawności. Czasem warto po posiłku położyć się na kilka minut by odciążyć żołądek. Dobrze by było zrezygnować z potraw smażonych, ostrych i tłustych, śmietany, majonezu, orzechów i tym podobnych produktów, ponieważ wszystko to może wpłynąć na nieodpowiednią pracę jelit (zaparcia) i zwiększyć dolegliwości. Włączyć do swojej diety mięso z kurczaków, indyków oraz chude ryby. Ograniczyć spożywanie posiłków na „zimno”, gdyż i to nie służy jelitom. Warzywa parowane w specjalnym do tego celu garnku przyniosą upragnione witaminy (A,D,E B) dodając przy tym lekkości posiłkowi i jego trawieniu. Dietę powinien ustalić specjalista, który dobierze odpowiednie produkty. Lecznicze działanie niektórych wód jest znane od dawna (krenoterapia), dobrze więc jest pić dziennie pić około 1,5 litra wody niegazowanej, wysokomineralizowanej lub takiej jak „Marysieńka” „Józef” czy „Kinga”. Gdy połączymy to z wysiłkiem fizycznym (spacer, jazda na rowerze, joging), który pozwoli na szybsze wypłukanie z organizmu toksyn, złogów i złego cholesterolu i da nam odpowiednią masę ciała. Można stosować zioła, olejki eteryczne i homeopatię, ale tylko pod okiem specjalisty, ponieważ stosując suplementy na własną rękę możemy przynieść sobie więcej szkody niż pożytku. Jest to główna zasada przy wszelkich stanach zapalnych jakie mogą być w ciele. Proszę więc znaleźć dobrego zielarza, czy homeopatę i z nim przedyskutować problem oczywiście nie zaniedbując wizyty u lekarza specjalisty. Pozdrawiam

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.