Poradnik ZdrowieUrolog › Kamica nerkowa a cewniki

Eksperci radzą

lek. med. Adam Zakościelny - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Klinika Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii w Warszawie, ZZOZP Gabinet konsultacji onkologicznej (bez zabiegów), Warszawa, ul. Nowolipie 31.

Kamica nerkowa a cewniki

Mam kamienie w obu nerkach, przewodach moczowych i pęcherzu. Mam założone cewniki, nie wiem jednak w jakim celu, czemu mają służyć i jak długo będę musiała je mieć. Słyszałam jeszcze termin "przetoka", którego też nie rozumiem. Jakie jest rokowanie dla nerki, która uszkodzona jest w 20 proc. przy częstym zapaleniu pęcherza?

Cewniki zabezpieczają panią przed zablokowaniem odpływu moczu z nerek, mogą być również pomocne podczas leczenia. Nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat ewentualnego leczenia, nie mam dokładnych informacji o kamieniach. Jeśli chodzi o zachowanie nerki po leczeniu i jej czynności, to zależy to od tego w jakim stopniu uda się pani pozbyć kamieni i utrzymać ten stan. W pani wieku warto zadbać o nerki, które mają służyć jeszcze wiele lat.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.