Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Badanie płodności kobiety

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Badanie płodności kobiety

Za 2 lata chciałabym mieć dziecko. Jakie badania pozwolą wcześniej stwierdzić, czy wszystko ze mną jest w porządku?Jakie badania sprawdzają płodność?

Nie ma badań które na 100 proc. potwierdziłyby płodność, i to zarówno kobiety jak i mężczyzny. U około 15 proc. małżeństw nie udaje się w ogóle ustalić przyczyn niepłodności. Badań oceniających płodność, jeśli nie ma takiej potrzeby, to znaczy, że nie jest to uzasadnione przyczynami medycznymi, nie wykonuje się jeśli nie minął przynajmniej 1 rok bezskutecznych starań o dziecko. W Pani przypadku nie ma sensu ich wykonywanie, chociażby z tego powodu, że w ciągu dwóch lat wiele może się wydarzyć, na przykład, czego oczywiście Panio nie życzę, może Pani zachorować na jakąś chorobę, która sprawi, że wykonane obecnie badania staną się nieaktualne. Dla Pani informacji podaję, że badaniami rutynowo wykonywanymi w celu oceny przyczyn niepłodności są: różne rodzaje badań oceniających występowanie jajeczkowania, Badania oceniające prawidłowość budowy narządu rodnego i drożność jajowodów, badania nasienia partnera, jeżeli jest taka potrzeba to również badania immunologiczne.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.