Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Jakie są objawy nadczynności przytarczyc?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Jakie są objawy nadczynności przytarczyc?

W wyniku scyntygrafii zdiagnozowano u mnie gruczolaka przytarczycy w prawym dolnym płacie. PTH ostatnio 169, wapń - 2,70, wit. D - 20. Lekarz twierdzi, że jedyne leczenie to operacja usunięcia przytarczyc. Mam 67 lat i za sobą 3 zabiegi operacyjne, nie chciałabym kolejnego. Jednak mam PZT kamicę nerkową i inne dolegliwości gastryczne i podobno to z powodu gruczolaka. Sam gruczolak nie boli i brak mi motywacji do zabiegu. Jaki może być skutek pozostawienia gruczolaka?

Najczęstszymi objawami nadczynności przytarczyc (gruczolak przytarczyc) są: bóle brzucha, nudności, zaparcia, łatwa męczliwość, osłabienie mięśniowe, skłonność do depresji, kłopoty z koncentracją, kamica nerkowa mogąca spowodować niewydolność nerek, kamica dróg żółciowych, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.