Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Jakie badania w ciąży?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Jakie badania w ciąży?

Jestem w 18. tygodniu ciaży. Chciałabym sie dowiedzieć, jak wygląda comiesięczna wizyta u ginekologa, gdyż moja pani doktor oprocz sprawdzenia morfologii i ogólnego badania moczu nie bada mnie. Czy jest możliwa zmiana lekarza w tym okresie ciaży? Niepokoją mnie także zawroty głowy i bóle głowy. Moja praca jest stojąca (jestem 9 godz. na nogach), lecz niestety lekarz nie chce mi dać zwolnienia, gdyż mówi, że to normalne. Czy tak jest naprawdę? Co powinnam zrobić? uwazam ze moj tryb pracy nie jest dla mnie zbytio wskazany

Badania kobiety w ciąży obejmuje: zebranie wywiadu, zbadanie, zmierzenie ciśnienia, zważenie, sprawdzenie wyników badań zleconych na poprzedniej wizycie, skierowanie na kolejne badania. O istniejących dolegliwościach pacjentka powinna rozmawiać z lekarzem podczas wizyty. Zwolnienie lekarskie wydaje się w przypadku choroby lub rehabilitacji. Jeżeli kobieta w ciąży jest zatrudniona na stanowisku, na którym nie powinny pracować kobiety w ciąży, zakład pracy ma obowiązek przenieść ją na inne stanowisko.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.