Poradnik ZdrowieTrener fitnessu › Jak skutecznie spalać tkankę tłuszczową?

Eksperci radzą

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Jak skutecznie spalać tkankę tłuszczową?

Mam 21 lat i moim problemem jest nadwaga (ok. 10 kg). Czy intensywne spacery wystarczą, abym zrzuciła nadmiar kilogramów albo przynajmniej nie tyła? Ponieważ mam słabą kondycję i szybko się męczę, a chciałabym zgubić nadprogramowe kilogramy.

Spalenie 1 kg tkanki tłuszczowej to wydatek energetyczny około 7 000 kcal. Aby spalanie było bezpieczne i przyniosło właściwy skutek, należy zmniejszyć ilość spożywanych kalorii o 10-15% lub dodać aktywność fizyczną, co jest najczęściej najlepszym rozwiązaniem. Aby aktywność fizyczna umożliwiała spalenie tkanki tłuszczowej, wysiłek musi być na tyle intensywny lub trwający tak długo, aby na przestrzeni 2 tygodni spalić podaną ilość kalorii (optymalny spadek wagi to 0.5 kg tygodniowo). Dokładna liczba spalanych kalorii w czasie wysiłku warunkowana jest np. tempem metabolizmu, wagą ciała oraz wieloma innymi czynnikami. Zacznij od intensywnego, godzinnego spaceru dziennie. Przed rozpoczęciem treningów oraz co tydzień sprawdzaj swoje wymiary centymetrem. Po tygodniu, dwóch powinnaś zauważyć pierwsze efekty.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.