Poradnik ZdrowiePsycholog › Jak reklamy wpływają na dziecko?

Eksperci radzą

Tatiana Ostaszewska-Mosak - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Jak reklamy wpływają na dziecko?

Dziecko dużo uwagi poświęca telewizorowi (4-latek). Jak reklamy oddziaływują na dziecko, czy np. idąc do sklepu można się obawiać, że dziecko będzie chciało rzecz, która jest droga, a najważniejsze - nie jest odpowiednia dla dzieci w danym wieku?

Witam! Z powodu reklam dziecko faktycznie może chcieć coś posiadać. Na szczęście jeśli chodzi o czterolatki (i dzieci trochę starsze) to ich upodobania są bardzo zmienne. Dziś chcą taką lalę, jutro inną, potem klocki, potem misia, a kolejnego dnia zapragną kosiarki spalinowej, bo jej reklama jest po prostu przepiękna. Jako rodzice mamy z tego powodu trochę gorzej niż nasi rodzice dwadzieścia lat temu, ale doceńmy też fakt, że generalnie dzieci dzisiaj są mądre, sprytne i szybko orientują się w świecie zakupów. Szybko też uczą się, że reklamy są innego rodzaju bajeczkami i często oszukują, a rzeczy kupione wyglądają i działają inaczej niż w spotach telewizyjnych. Trzeba trzymać się jednej zasady - dziecko ma prawo chcieć a rodzic kontroluje, myśli i decyduje. Proszę się nie bać odmawiać lub odraczać zakupy. Dziecko musi się nauczyć, że wszystkiego mieć nie można i im szybciej ta nauka się utrwali, tym łatwiej będzie mu potem żyć.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.