Poradnik ZdrowieTrener fitnessu › Jak pokonać wstyd przed pójściem na siłownię?

Eksperci radzą

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Jak pokonać wstyd przed pójściem na siłownię?

Nigdy nie byłem na siłowni i wstydzę się tam pójść, mam sporą nadwagę. Jak mam przełamać wstyd?

Strach przed tym, co nowe, to naturalna ludzka reakcja. Aby zminimalizować obawy, dobrze przygotuj się do pierwszej wizyty na siłowni. Odwiedź stronę internetową siłowni, sprawdź ofertę i cennik, lokalizację. Prawdziwymi, niesezonowymi bywalcami siłowni są osoby, które stale dążą do zmiany, stawiają na rozwój i właśnie te osoby rozumieją twoją sytuacją. Każdy kiedyś zaczynał. Poza tym większość trenujących jest skupiona na sobie i na własnym treningu. Weź ze sobą zmienne obuwie, wygodny strój sportowy, ręczniki i klapki pod prysznic. Na miejscu zaopatrz się w wodę mineralną. Dobrym pomysłem jest godzinny instruktaż na siłowni oraz zlecenie trenerowi opracowania planu treningowego. Zdecydowanie przyspieszy to efekty twojej pracy. Niech strach nie będzie kolejną wymówką. Gdy go pokonasz, będziesz silniejszy już od pierwszego treningu.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.