Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Infekcja grzybicza po antybiotyku w ciąży

Eksperci radzą

dr Monika Sieńkowska - Kamińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Cytolog, pracuje w SP ZOZ w Pułtusku.

Infekcja grzybicza po antybiotyku w ciąży

Jestem w 9 tygodniu ciąży. Tydzień temu na twarzy wyskoczył mi potwornie bolący czyrak, w jednym czasie dostałam jakiejś infekcji tzn. przerażający ból głowy, ból gardła, powiększone węzły chłonne. Lekarz pierwszego kontaktu zapisał mi antybiotyk Augumentin 3 razy dziennie i maść antybiotykową na czyraka. Zrobiłam wymaz z gardła, w wyniku wyszło, że mam CANDIDA ALBICANS. Lekarz stwierdził, że to nic groźnego, że muszę jeść dużo jogurtów i to pomoże, kazał kontynuować antybiotyk jeszcze 4 dni.

Czy mogę spokojnie żyć z myślą, że maleństwu nic nie grozi, szczególnie że ciągle jestem jeszcze bardzo osłabiona. Czyrak na buzi nie znika i ból głowy choć mniejszy, to ciągle jest.

Muszę zaznaczyć, że tuż przed zajściem w ciążę miałam problemy gastrologiczne, bóle brzucha, zaparcia 5-6 dniowe, wzdęcia, zawroty głowy, ogólne osłabienie i co jeszcze zauważyłam - wypadanie włosów na ogromną skalę.

Po wizycie u gastrologa dostałam miesięczną kurację na przeczyszczenie jelit (lewatywy) i odbudowę flory bakteryjnej, jednak tydzień później okazało się, że jestem w ciąży, dlatego też musiałam zaprzestać kuracji.

Czy teraz przez to wszystko w wymazie jest ten grzyb? I czy to na pewno jest bezpieczne? Co mam robić?

To normalne, że po antybiotyku ma pani grzybicę, tym bardziej, że jak pani pisze, ma osłabioną odporność. Powinna pani dbać o prawidłową dietę i oczywiście stosować probiotyki.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.