Poradnik ZdrowieStomatolog › Ile kosztuje aparat na zęby

Eksperci radzą

dr Agnieszka Sicińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Ile kosztuje aparat na zęby

Chciałabym się dowiedzieć, ile kosztuje najtańszy aparat na zęby - słyszałam, że już od 400 zł. Czy to prawda i co zrobić, gdy krwawią dziąsła?

Leczenie ortodontyczne aparatami ruchomymi jest dużo tańsze od leczenia aparatami stałymi. Jednak takie leczenie jest efektywne tylko do pewnego wieku pacjenta (w momencie wzrostu kości). U dorosłych pacjentów stosuje się leczenie aparatami stałymi. Koszt takiego aparatu zależy od jego rodzaju - metalowy, przezroczysty, estetyczny... i waha się (w zależności od gabinetu) od 1000 zł nawet do 3000 zł. Jeśli krwawią dziąsła, to konieczna jest pomoc specjalisty, najlepiej periodontologa. Należy zdiagnozować przyczynę krwawienia - dopiero na tej podstawie można dobrać metodę leczenia.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.