Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Duphaston na wywołanie miesiączki. Jak to działa?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Duphaston na wywołanie miesiączki. Jak to działa?

Witam, 6 dni temu byłam u ginekologa z powodu braku miesiączki, to był mój 41 dzień cyklu. Ciąża w moim przypadku jest wykluczona. Lekarz przepisał mi duphaston na jej wywołanie okresu. Przyjmuję go 3 razy dziennie po jednej tabletce. Przy czym miałam brać lek aż do wystąpienia krwawienia. Problem w tym, że jutro kończy mi się opakowanie, a ja nadal nie dostałam miesiączki. Zastanawiam się, czy wszystko jest w porządku. Niestety na wizytę u lekarza jutro nie mam szans. Nie wiem też, czy mogę tak po prostu przestać przyjmować lek. Muszę zaznaczyć, że ogólnie mam problem z miesiączkowaniem, które zaczęłam dopiero gdy miałam 16 lat. Mam bardzo długie, nieregularne cykle: 25 a nawet 39-dniowe. Niedługo czeka mnie wizyta u endokrynologa-ginekologa, może coś się wyjaśni. Bardzo proszę o rozwiązanie moich wątpliwości związanych z duphastonem. Pozdrawiam.

Duphaston należy przyjmować co najmniej przez 7 dni. Miesiączka powinna pojawić się nie w trakcie leczenia, a w ciągu 2 tygodni po przyjęciu ostatniej tabletki.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.