Poradnik ZdrowieEnergoterapeutka › Dlaczego jestem nerwowa?

Eksperci radzą

Ewa Morawska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Mistrzyni SKHM Seichim i reiki, energoterapeutka i uzdrowicielka, doradca życiowy. Przyjmuje w Markach (osiedle Lisi Jar 12, tel.kom. 0 501 076 298) 

Dlaczego jestem nerwowa?

Mam 24 lata, jestem szczęśliwą mężatką. Mam problem, bo jestem bardzo nerwowa. Z byle powodu potrafię się zdenerwować, co bardzo utrudnia mi życie. Dlaczego jestem taka nerwowa? Moje życie jest przecież takie ustabilizowane. Czytałam, że może to być brak jakichś witamin w organizmie.

Proszę zrobić badania lekarskie, które mogą wykryć przyczynę Pani podenerwowania. Czasem zaburzenia w pracy hormonów (tarczyca) powodują, że człowiek nie potrafi opanować swoich reakcji. Dobrze jest też zainteresować się swoim życiem, dniem codziennym, przyjrzeć się bardzo dokładnie, godzina po godzinie, odpowiadając na pytanie: „co tak naprawdę wywołuje u mnie taką nerwowość”? Mogą na to mieć wpływ różne bodźce, np: nadmiar dźwięków, które płyną z radia, telewizji (muzyka która wzbudza agresję, filmy), szum ulicy powodujący stres, czy siedzący tryb życia. Trzeba więc zadbać o swój spokój i w dni wolne od pracy ułożyć plan działania, planując m.in. wszelkie rozrywki, począwszy od spaceru na świeżym powietrzu, wybranie się na dobry film - komedię czy koncert. Sposób, w jaki spędzimy wolny czas, pozwala ładować nasze akumulatory i pomaga osiągnąć upragniony spokój w ciągu następnego tygodnia wypełnionego pracą. Można też nauczyć się stosować ćwiczenia odprężające, które uwolnią nas od nerwów. Wystarczy na kilka minut w ciągu dnia zamknąć oczy, wyobrazić sobie, jak bierzemy głęboki wdech, który płynie od naszych stóp, poprzez biodra, brzuch, klatkę piersiową i głowę. Gdy wdech jest już w naszej głowie, na chwile zatrzymujemy go. Teraz spokojnie i wolno wydychamy powietrze, mówiąc w myślach „jestem spokojna” lub „odprężam się”. Takie ćwiczenie dobrze jest powtarzać kilka razy w ciągu dnia i zawsze gdy czujemy, że dopada nas podenerwowanie. Przyniesie to uczucie spokoju i pozwoli dojrzeć to, co nas spotyka i co wpływa na nas destrukcyjnie. Na pewno brak czy nadmiar witamin ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Witaminy z grupy „B” odpowiadają za układ nerwowy, pamięć i koncentrację. Niedobór ich może wywoływać agresję, rozdrażnienie czy nerwicę. Trzeba więc zadbać o odpowiednia dietę bogatą w witaminy. W aptekach zielarskich są suplementy, które pomogą wyciszyć i uspokoić umysł, można się nimi na początku drogi posiłkować.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.