Poradnik ZdrowieDietetyk › Dieta wysokobiałkowa

Eksperci radzą

mgr Katarzyna Pryzmont - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, specjalista z zakresu odchudzania dorosłych i dzieci, dodatkowo prowadzi warsztaty wspierające i motywujące kobiety odchudzające się - "Pokonać otyłość głową". Współpracuje z Gabinetem EST na warszawskiej Pradze. Kontakt: 880 320 590.

Dieta wysokobiałkowa

Jak należy komponować posiłki, jeżeli chce się do diety wprowadzić odżywki proteinowe (wysokobiałkowe), aby skutecznie redukować masę ciała (tłuszcz). Treningi 2-3 razy w tygodniu: pływanie, ćwiczenia fitness. Czy odżywki tego typu są szkodliwe? Jak długo można włączać je do naszego jadłospisu, aby nie zrobić ze swojego ciała "mięśniaka"?

Pani Marto!
Zacznę od tego, że skutecznie może Pani zredukować tłuszcz poprzez odpowiednie odżywianie oparte na zasadch racjonalnego żywienia. Jeżeli jednak zdecyduje się Pani wprowadzić odżywkę białkową proszę stosować ją nieczęściej niż raz dziennie i tylko w dni treningowe. Jest to ważne dlatego, że nasze zapotrzebowanie na biako wynosi 0,8-1g na kg należnej masy ciała. Stosując odżywki ilość białka w diecie zdecydowanie wzrasta. Mimo że na stronach dla kulturystów pisze się, że zapotrzebowanie na białko 2,5-3g to dla nich norma, to ja absolutnie się z tym nie zgadzam. Taka podaż białka może uszkodzić nerki i doprowadzić do odwodnienia organizmu.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.