Poradnik ZdrowieFizjolog żywienia › Dieta cukrzycowa u osoby dializowanej

Eksperci radzą

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Dieta cukrzycowa u osoby dializowanej

Jaka dieta cukrzycowa u osoby dializowanej, w stanie wieloletniej cukrzycy, choroby miażdżycowej, doszła niewydolność nerek. Jaką można zastosować dietę?

Witaj! Dieta powinna być opracowana przez dietetyka, najlepiej klinicznego, na podstawie twoich wyników badań oceniających kondycję nerek oraz glikemii. Jeśli chodzi o miażdżycę, to może po konsultacji z nefrologiem warto wprowadzić do diety kwas foliowy, którego niedobory w przypadku defektu genu dla reduktazy metylenotetra hydrafolianowej powodują wzrost koncentracji metioniny i rozwój blaszek miażdżycowych. Naturalny kwas foliowy, to sałaty, brokuł, zielona fasolka. Niewiele więcej mogę pomóc. Pozdrawiam

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.