Poradnik ZdrowiePsychiatra › Depresja - jak leczyć?

Eksperci radzą

lek. med. Tomasz Jaroszewski - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Psychiatra z II stopniem specjalizacji 

Depresja - jak leczyć?

Czy można samemu wyleczyć objawy depresji?

Z reguły każda depresja kiedyś się kończy. Poprawa nie musi wynikać z leczenia, może być samoistna (a my myślimy, że pomógł lekarz, lek albo sami sobie pomogliśmy). Istotne jest też, jaka to jest depresja. Jeśli wynika z problemów życiowych, to wyleczymy się, rozwiązując te problemy. Jeśli jest sezonowa - to mija po tym okresie. Domyślam się, że ma Pani depresję sama lub w swoim otoczeniu. Jeśli jest to rzeczywiście wyraźniej obniżony nastrój i aktywność, odbiera radość życia i możliwości normalnego funkcjonowania, to radzę nie poprzestać na samopomocy (np. w oparciu o różne poradniki, których ukazało się mnóstwo), lecz skorzystać z pomocy psychiatry. Przedłużający się smutek bardziej szkodzi człowiekowi niż zażywanie leków przeciwdepresyjnych. Te nowsze są naprawdę mało toksyczne. Pozdrawiam!

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.