Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Depilacja miejsc intymnych

Eksperci radzą

dr Monika Sieńkowska - Kamińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Cytolog, pracuje w SP ZOZ w Pułtusku.

Depilacja miejsc intymnych

Witam Pani doktor! Od zawsze zastanawia mnie kwestia golenia miejsc intymnych. Wiem, że włosy w tym miejscu odgrywają swoją ważną rolę. Chronią to szczególnie delikatne miejsce itd. Ja staram się niezbyt często golić, ale nie ukrywam, że zdarza się. Nigdy nie wiem, czy mam golić się przed wizytą u ginekologa... Ale zawsze to robię, bo myślę, że mojego lekarza mogę do siebie zrazić. Głupie, wiem. Przecież to tylko badanie. Mnóstwo kobiet nie depiluje miejsc intymnych i mnóstwo też to robi. Ja po prostu się wstydzę iść do lekarza zarośnięta. Proszę o radę. Jak Pani doktor się na to zapatruje?

Na pewno warto skracać owłosienie łonowe, pomaga to w utrzymaniu odpowiedniej higieny np.w czasie miesiączki, ułatwia również w pewnym stopniu badanie ginekologiczne i ocenę wzrokową narządu.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.