Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Czy zamiennik tabletek Midiana jest równie skuteczny?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Czy zamiennik tabletek Midiana jest równie skuteczny?

Witam, Zwracam się z pytaniem tutaj ponieważ mój lekarz do końca roku nie przyjmuje. Zażywam tabletki Midiana (3 mg drospirenonum +0,03 mg ethinylestradiolum) i dziś musiałam w ostatniej chwili jechać do apteki całodobowej, aby wykupić receptę.

Okazało się niestety, że nie ma w tej aptece akurat Midiany i farmaceuta zaproponował, że albo zamawiamy i czekamy albo kupuję zamiennik. Zdecydowałam się na zamiennik, bo musiałam tego dnia jeszcze połknąć tabletkę.

Farmaceuta sprzedał mi Sidretella 20 (jedno opakowanie), a do drugiego opakowania zrobił mi odpis na pierwotną Midianę. Wracając do domu połknęłam już tabletkę Sidretelli 20, a w domu zorientowałam się, że ma ona inny skład (3 mg + 0,02 mg).

Nie wiem, co w związku z tym zrobić dalej? Czy po wybraniu "nowych" pigułek mogę wykupić starą Midianę i brać dalej? Czy pozostać już przy nowych, a w międzyczasie, jak wróci mój lekarz, udać się na wizytę. Problem polega też na tym, że odpis na drugie opakowanie mam na Midianę, a nie na zamiennik, który otrzymałam. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Radzę przyjmować ten preparat, podczas stosowania którego będzie się Pani czuła lepiej.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.