Poradnik ZdrowieStomatolog › Czy usunąć kły?

Eksperci radzą

dr Agnieszka Sicińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Czy usunąć kły?

Na górnym łuku wyrosły mi dwa kły. Ortodonta zaleca stały aparat, a jeśli szczęka się nie rozszerzy - wyrwanie czterech zębów. Aparat jest drogi, nie chcę też tracić 4 zdrowych zębów. Stomatolog zaleca mi wyrwanie kłów. Co powinnam zrobić? Co byłoby stosowniejsze?

Bardzo często podczas leczenia ortodontycznego usuwa się zęby, właśnie ze wskazań ortodontycznych. Mój starszy syn, który też nosił stały aparat ortodontyczny, miał wykonane właśnie takie ekstrakcje. Jeśli Twój lekarz ortodonta zalecił usunięcie zębów, to najprawdopodobniej jest to konieczne, aby leczenie przyniosło oczekiwane rezultaty. Nie bój się tego, możesz być pewna, że nie usuwa się zębów bez ważnych wskazań. Jeśli jednak chcesz się upewnić o słuszności decyzji Twojego lekarza, to proponuję ,abyś udała się na konsultację do innego ortodonty. Porównasz diagnozy i będziesz miała możliwość zadania lekarzowi dodatkowych pytań.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.