Poradnik ZdrowieTrener fitnessu › Czy szybkie odchudzanie się nastolatka jest dobre i zdrowe?

Eksperci radzą

mgr Marta Romanowska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Czy szybkie odchudzanie się nastolatka jest dobre i zdrowe?

Mam 13 lat. Wzrost 165, waga 62 kg. Chciałabym zrzucić chociaż 10 kg do rozpoczęcia roku szkolnego. Wstaję o godz 6:45; oczywiście poranna toaleta, śniadanie i na godz 7:40 do szkoły. Pierwsze i drugie śniadanie w szkole, obiad w domu, a między tymi posiłkami, gdy najdzie mnie ochota, zjadam coś słodkiego. Po powrocie obiad, zadania domowe i opieka nad młodszym rodzeństwem. Chodzę spać około godz 22:00; i tak cały tydzień. Proszę (jeśli to możliwe) o rozkład posiłków i ćwiczeń na tydzień oraz motywację.

Utrata tkanki tłuszczowej to proces, który im trwa dłużej, tym przynosi trwalsze efekty. Ma to szczególne znaczenie w okresie dojrzewania. Jeśli teraz zaczniesz drastyczne diety czy treningi, w przyszłości będziesz narażona na nadwagę, otyłość, bycie "całe życie na diecie" bez efektów oraz spadek poczucia własnej wartości. W 90% przypadków takie działania kończą się efektem jo-jo i powrotem nie do wagi poprzedniej, ale nawet do większej niż wcześniej. Wiem, że w twoim wieku trudno jest myśleć o tym, co będzie w przyszłości, jednak jeśli chodzi o zdrowie, warto nad tym się zastanowić. W odpowiedziach na pytania innych użytkowników znajdziesz proste, zwięzłe wskazówki, jak się odchudzać, aby było to efektywne i trwałe.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.