Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Czy stosując globulki Betadine można współżyć?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Czy stosując globulki Betadine można współżyć?

Od jakiegoś czasu cytologia wychodzi mi coraz gorsza, stosowałam Gynalgin, nadal było gorzej, teraz stosuję Betadine. Ginekolog mówi, że powodem tego może być nadżerka (na pewno niczym się nie zaraziłam). Mam pytanie - czy faktycznie powodem tego może być nadżerka? Koleżanka od lat ma nieleczoną nadżerkę, a badania wychodzą jej dobre. I drugie pytanie - czy podczas kuracji Betadine można uprawiać seks? Z góry dziękuję za odpowiedź

Nadżerka jest rozpoznaniem klinicznym. Cytologia to badanie komórek. Nieprawidłowa cytologia może być zarówno wtedy, gdy jest nadżerka jak i wtedy, gdy jej nie ma. I odwrotnie: sama obecność nadżerki nie oznacza od razu złego wyniku badania cytologicznego.

Nie powinna Pani porównywać się z koleżanką. Podczas stosowania Betadine można współżyć, może jednak nie być to przyjemne dla partnera (pieczenie).

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.