Poradnik ZdrowieStomatolog › Czy od zepsutego zęba mogą się powiększać węzły chłonne?

Eksperci radzą

dr Agnieszka Sicińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Czy od zepsutego zęba mogą się powiększać węzły chłonne?

Od 4 tygodni mam powiększone węzły chłonne i bardzo boli mnie głowa. Lekarz przepisał mi już 2 antybiotyki, które w ogóle nie pomogły. Czy ten ból mogą powodować zepsute zęby, których z powodu ogromnego lęku przed stomatologiem nie leczę od 4 lat?

Zaawansowana próchnica może powodować powiększenie węzłów chłonnych. Taki stan jamy ustnej może być przyczyną wielu chorób. Bakterie znajdujące się w jamie ustnej migrują swobodnie po całym organizmie. Próchnica jest groźna dla całego organizmu, nie tylko dla jamy ustnej. Jeśli odczuwa pani lęk przed dentystą, to sugeruję zapisać się na wizytę adaptacyjną. Nieleczona próchnica pozostawia ślady w całym organizmie.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.