Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Czy można zajść w ciążę po usunięciu trzonu macicy?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Czy można zajść w ciążę po usunięciu trzonu macicy?

Mam 36 lat, w 2012 roku przeszłam operację usunięcia trzonu macicy. Zostawiono mi kikut trzonu, macicę i wszystkie przydatki. Mam regularną miesiączkę. Moim pragnieniem jest zajść w ciąże nawet metodą in vitro. Bardzo proszę o szybką odpowiedź, czy jest to możliwe.

Skoro przebyła Pani operację usunięcia trzonu macicy, to nie ma Pani już macicy. Mogła pozostać tylko szyjka macicy. Ciąża prawidłowo może rozwinąć się jedynie w jamie macicy. Jama macicy jest w trzonie macicy. Brak trzonu macicy uniemożliwia zajście w ciążę jakąkolwiek metodą. Radzę jeszcze skonsultować się osobiście z lekarzem i na konsultację przynieść kartę wypisową ze szpitala (tę po operacji). Lekarz pomoże ustalić zakres zabiegu operacyjnego, ponieważ z Pani maila to jasno nie wynika.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.