Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Czy możlwa jest ciąża bez kontaktu ze spermą?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Czy możlwa jest ciąża bez kontaktu ze spermą?

Witam, mam parę pytań do Pani i mam nadzieję, że dostanę odpowiedź na nie. Ostatnią miesiączkę miałam 13 czerwca 2013 roku. Mój cykl w ostatnich miesiącach wypadał co 34 dni. Jednak w dni płodne uprawiałam z chłopakiem petting. Ja leżałam bez ubrań, a on w samej bieliźnie, pieścił mnie palcami. U niego do wytrysku nie doszło. Nie dotykał swojego penisa przed pieszczotami. Jednak boję się, że coś jest nie tak. Od ostatniej miesiączki minęło 38 dni. Przez ostatni tydzień strasznie bolały mnie piersi, a ostatnio 2 noce pod rząd bolał mnie brzuch (tak, jak zawsze mnie boli przed okresem). Co mam robić? Mam martwić się, że to ciąża? Czytałam dużo na ten temat i odpowiedzi są różne, połowa ludzi twierdzi, że nie, a druga, że można zajść w ciąże bez wytrysku. Sama już nie wiem, co mam myśleć. Bardzo proszę o odpowiedź, co powinnam zrobić w mojej sytuacji.

Podczas pettingu i na dodatek skoro partner nie miał wytrysku, to ciążę można wykluczyć. Jest wiele innych przyczyn braku miesiączki w terminie, na przykład różnego rodzaju zaburzenia hormonalne i choroby jajników.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.