Poradnik ZdrowieDermatolog › Czerwony nos

Eksperci radzą

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Czerwony nos

Od kilku lat mój nos często robi się czerwony.Bardzo reaguje na zmiany temperatur. Czuję niekiedy jak robi sie gorący, wtedy zawsze jest czerwony. Czasami ktoś mnie pyta: czy tak pani zmarzła? Ale nie trzeba zmian temperatury aby nos się czerwienił. Wystarczy, że potrę nos ręką a momentalnie połowa nosa od dołu w górę jest purpurowa.Mój mąż czasami żartuje mówiąc, że alkoholik kilka lat musi zapracować na taki nos,a mnie to nie bawi, ponieważ ja nigdy nie piłam alkoholu.Kiedyś stosowałam kremy do cery z pękającymi naczynkami, łykałam długo Rutinoscorbin i Cerutin, niestety nie widziałam poprawy. Wiem, że mam pękające naczynka.Dużo "pajęczyny" mam również na nogach.Obecnie używam kremy nawilżające na dzień i odżywczy na noc, dodatkowo nakładam na nos puder w kremie aby zatuszować zaczerwienienie.Nie opalam się. Czy zamknięcie naczyń krwionośnych mogłoby zakończyć problem? Czy taki zabieg należy powtarzać co jakiś czas? Czy czerwony nos może być przyczyną poważnej choroby czy tylko defektem kosmetycznym? Co powinnam zrobić?

Jest to rumień naczynioruchowy, który zwykle stanowi jedynie defekt kosmetyczny. Niekiedy z czasem może sprzyjać powstaniu trądzika różowatego. Pielęgnacja skóry ze skłonnością do rumienia naczynioruchowego jest bardzo trudna. Przede wszystkim należy unikać czynników powodujących rozszerzenia naczyń krwionośnych, takich jak: zmiana temperatur, ultrafiolet (słońce i solarium), wysokich temperatur (sauna), kosmetyki drażniące, peelingi mechaniczne, alkohol, itp. Konieczne jest stosowanie specjalnych serii kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery naczyniowej. zawierają one min. następujące składniki: witamina C, K, krzem, algi morskie, miłorząb japoński, krwawnik, arnika górska, kasztanowiec zwyczajny, nagietek itp. W przypadkach bardziej zaawansowanych zaleca się wykonywanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych lub medycznych (np. zabieg z użyciem urządzenia IPL). Mają one zdecydowanie większą skuteczność od innych metod.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.