Poradnik ZdrowieDermatolog › Czerwone plamy na dekolcie - rumień naczynioruchowy

Eksperci radzą

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Czerwone plamy na dekolcie - rumień naczynioruchowy

Od wielu lat mam nieestetyczne czerwone plamy na dekolcie. Przyglądając się bliżej muszę stwierdzić, że wokół są jakby popękane naczynka. Oglądał to całkiem niedawno dermatolog i stwierdził, że nie są to zmiany nowotworowe, jedynie sprawa estetyki. Żadnej konkretnej porady nie otrzymałam... Krępująca sprawa, ale co robić? Wydaje mi się, że sama chyba miałam w tym niemały udział -OPALANIE! Nie przywiązywałam większej wagi do kremów ochronnych i może teraz są tego efekty? Będę wdzięczna za pomoc, bo jednak sama nie wiem, co robić.

Niestety, aby jednoznacznie postawić diagnozę i ustalić właściwe postępowanie, konieczne jest wykonanie badania dermatologicznego. Opisywane przez Panią czerwone plamy mogą między innymi odpowiadać rumieniowi naczynioruchowemu, który pojawia się nie tylko na twarzy, lecz także często lokalizuje się na dekolcie. Pielęgnacja skóry ze skłonnością do rumienia jest bardzo trudna. Przede wszystkim należy unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych, takich jak: zmiana temperatur, ultrafiolet (słońce i solarium), wysokich temperatur (sauna), kosmetyki drażniące, peelingi mechaniczne, alkohol itp. Konieczne jest stosowanie specjalnych serii kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery naczyniowej. zawierają one m.in. następujące składniki: witamina C, K, krzem, algi morskie, miłorząb japoński, krwawnik, arnika górska, kasztanowiec zwyczajny, nagietek itp. W przypadkach bardziej zaawansowanych zaleca się wykonywanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych lub medycznych (np. zabieg z użyciem urządzenia IPL).

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.