Poradnik ZdrowieInternista › Czernienie złota

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Czernienie złota

Od pewnego czasu mój organizm wchodzi w reakcję chemiczną ze złotem. Palec, na którym noszę obrączkę i pierścionek, sinieje, bywa, że jest cały czarny. Podobno jest to objaw chorej wątroby. Jakie badania powinnam wykonać i do kogo się zgłosić w tej sprawie?

Nie wiązałabym wyglądu biżuterii ze stanem zdrowia. Jeśli niepokoi się Pani o stan wątroby, to najprostszą drogą do wyjaśnienia jest wizyta u lekarza rodzinnego i poproszenie o wykonanie tzw. prób wątrobowych – są to zwykle AlAt, AspAt oraz bilirubina. W przypadkach, gdy wyniki są nieprawidłowe, wykonuje się dalsze badania. Dla oceny ogólnego stanu zdrowia warto też wykonać morfologię, OB oraz badanie ogólne moczu. Co do wyglądu biżuterii, to może się on zmieniać w związku ze składem potu oraz stosowanymi kosmetykami – kremami używanymi do rąk lub twarzy.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.