Poradnik ZdrowieGinekolog › Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Mam 20 lat, antykoncepcję hormonalną przyjmuję od 2 lat. Na początku stosowałam przez jakiś czas Cilest, potem plastry Evra, potem krążki Nuva Ring lecz żadne z tych metod nie odpowiadała mi na dłuższy czas. Obecnie od roku przejmuję Yasmin i bardzo dobrze się po nim czuję. Czy mój organizm może przyzwyczaić się do podawanych mu hormonów, nie reagować na nie co może grozić zajściem w ciążę? Słyszałam również, że po długim stosowaniu antykoncepcji nie można tak szybko zajść w ciążę. Czy to prawda?

Skuteczność antykoncepcji hormonalnej utrzymuje się przez cały okres stosowania preparatów, bez względu na samopoczucie kobiety. Antykoncepcja hormonalna jest metodą odwracalną, to znaczy, że po jej odstawieniu płodność wraca do poprzedniego poziomu. Tak więc to czy i kiedy po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej kobieta zajdzie w ciążę jest sprawą indywidualną. Wiele zależy od jej wieku oraz parametrów nasienia partnera.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.