Poradnik ZdrowieTrener fitnessu › cwiczenia w ciazy

Eksperci radzą

Joanna Barcikowska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Instruktorka

cwiczenia w ciazy

Jestem w 3 miesiącu ciąży, chciałbym zacząć ćwiczyć, żeby nie mieć rozstępów. Jakie ćwiczenia miałabym wykonywać?

Dla kobiet ciężarnych wskazane są takie ćwiczenia fizyczne, które nie obciążą w dużym stopniu organizm, np. spacery, nieforsowne pływanie lub ćwiczenia zwiększające elastyczność mięśni krocza i dna miednicy, wzmacniające mięśnie grzbietu oraz zwiększające ogólną sprawność i ruchomość stawów. A oto przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać - oczywiście po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. 1. Koci grzbiet – uklęknij obunóż i podeprzyj tułów na dłoniach (na czworakach). Trzymaj głowę na przedłużeniu linii kręgosłupa. Następnie pochyl głowę ku klatce piersiowej, a plecy wygnij w łuk, wstrzymaj ruch na 2 – 3 sek., po czym wróć kręg po kręgu, powoli do pozycji wyjściowej. 2. Uklęknij obunóż i podeprzyj tułów na dłoniach (tak jak wyżej), następnie obniżaj powoli pośladki w kierunku stóp, dłonie spoczywają cały czas na podłożu. 3. Usiądź na krześle, wyprostuj plecy, dłonie ułóż na udach, następnie obracaj powoli górną część ciała w lewo, prawa ręka przechodzi na lewe udo, natomiast lewa z tyłu pleców. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj obrót w prawo. 4. Stań w lekkim rozkroku, ramiona wyprostuj nad głową. Po czym staraj się naprzemienne (raz jedno, raz drugie ramię) wyciągać ramiona do góry, rozciągając kręgosłup. 5.Usiądź na podłodze, nogi ugnij w kolanach i złącz ze sobą stopami. Ręce połóż na kolanach, naciskaj rękami na kolana, starając się uzyskać jak największe rozwarcie. 6. Połóż się na plecach, ręce na kolanach. Ugięte kolana przyciągnij do klatki piersiowej, rozszerz kolana , pomagając sobie przy tym rękami i znów złącz nogi. 7. Połóż się na plecach, unieś nogi ugięte w kolanach i wykonaj tzw. rowerek, czyli ruch nóg naśladujący jazdę na rowerze. 8. Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach i unieś miednicę do góry, podpierając się dłońmi. Oprócz ćwiczeń postaraj się również zastosować kremy przeciw rozstępom oraz pamiętaj o racjonalnym, zdrowym odżywianiu, aby nie dopuścić do nadwagi, która jest jedną z przyczyn ich powstawania.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.