Poradnik ZdrowieTrener fitnessu › Ćwiczenia: jak poradzić sobie z rozbudowanymi mięśniami?

Eksperci radzą

mgr Marta Romanowska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Ćwiczenia: jak poradzić sobie z rozbudowanymi mięśniami?

Ćwiczę już parę tygodni z Ewą Chodakowską i napotkałam pewną przeszkodę w dążeniu do sylwetki idealnej. Otóż moje nogi (uda oraz łydki) z treningu na trening zwiększają swoją objętość. Treningi wyglądają tak, że staram się robić rozgrzewkę (15-20 min), pełny trening z Ewą to 45 min (Skalpel I, Skalpel II albo Killer), a na koniec intensywne rozciąganie 15-20 min, żeby wysmuklić mięśnie. Zawsze miałam problem z masywnymi nogami, gdyż trenowałam siatkówkę oraz interesowałam się wieloma sportami. Problem stał się bardziej uporczywy z chwilą, gdy całkowicie zrezygnowałam ze sportu ze względu na kręgosłup, moje nogi stały się jeszcze większe. Dodam, że trzymam dietę, jest zbilansowana, bogata w odżywcze składniki. Obecnie chciałabym wrócić do dawnej sylwetki. Co mam zrobić żeby wysmuklić mięśnie nóg, a przede wszystkim łydek?

Najprawdopodobniej twoje nogi zostały szybko wzmocnione już po kilku tygodniach ze względu na fakt istnienia zjawiska pamięci mięśniowej. Taki dynamiczny przyrost mięśni powinien zostać spowolniony w następnych tygodniach, jednak jest to zależne od danego organizmu. Jeśli do tej pory trzymałaś dietę z nadmierną ilością kalorii (wylicz swoje zapotrzebowanie, istnieje wiele kalkulatorów w sieci do tego celu), spróbuj ograniczyć ich ilość o 10-15% i obserwować, jakie zajdą zmiany w kolejnych tygodniach. Jeśli jednak kaloryczność była już wcześniej zmniejszona, a mimo to mięśnie nadal rosną i nie chcesz czekać na unormowanie sytuacji, po prostu trzymaj dietę, a ćwiczenia wykonuj jedynie rozciągające lub pływanie.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.