Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Ciąża po 50 roku życia

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Ciąża po 50 roku życia

Mam 54 lata i od około pół roku dość nieregularne miesiączki. Zrobiłam badanie FSH - 9,506 mlU/ml i estradiol - 184 pg/ml.

Mój lekarz ginekolog stwierdził, że nie mogę zajść w ciąże, ale nie wyjaśnił dlaczego. W związku z tym nie zapisał mi żadnych tabletek antykoncepcyjnych, gdyż nie widzi sensu ich stosowania! Mam obawy i lęk przed zajściem w ciążę.

Proszę o wyjaśnienie czy jest to w ogóle możliwe w moim przypadku i jak się mają do tego wyniki badań.

Nie napisała pani, w którym dniu cyklu wykonane były badania. Znaczenie diagnostyczne mają jedynie badania wykonane między 2 a 5 dniem cyklu. Jeśli wykonała je pani w tych dniach, to wskazują one jedynie na początek menopauzy. W ciążę z takimi poziomami hormonów zajść byłoby trudno. Kobienie w okresie przed menopauzą zajść w ciażę jest trudno również dlatego, że komórki jajowe są już "stare" albo zanikły.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.