Poradnik ZdrowieDietetyk › Chcę schudnąć!

Eksperci radzą

mgr Katarzyna Pryzmont - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, specjalista z zakresu odchudzania dorosłych i dzieci, dodatkowo prowadzi warsztaty wspierające i motywujące kobiety odchudzające się - "Pokonać otyłość głową". Współpracuje z Gabinetem EST na warszawskiej Pradze. Kontakt: 880 320 590.

Chcę schudnąć!

Mam 14 lat, ważę 70 kg i mam wzrostu 170 cm. Mam figurę tupu gruszka, chciałabym schudnąć jak najwięcej - głównie w biodrach i pupie, ale bez efektu jo-jo!

Na rozsądne odchudzanie potrzebujesz kilku miesięcy, ale pierwsze efekty zobaczysz już po 2 tygodniach. Załóż dziennik i zapisuj w nim co jesz. Każda zjedzona potrawa, wypita szklanka wody ma być zapisana. Zapisuj też godziny posiłków i opisuj swoje treningi, np. dzisiaj jeździłam na rowerze 45 minut. Zapisuj dokładnie wszystko przez 2 tygodnie, a potem znajdź w internecie PIRAMIDĘ ŻYWIENIOWĄ DLA MŁODZIEŻY i porównaj umieszczone w niej zalecenia do Twoich notatek. Postaraj się w kolejnych tygodniach popełniać jak najmniej błędów, tak aby Twój jadłospis był jak najbardziej zbliżony do Piramidy Żywieniowej.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.