Poradnik ZdrowieDietetyk › Brzydki zapach z ust a dieta

Eksperci radzą

mgr Katarzyna Pryzmont - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, specjalista z zakresu odchudzania dorosłych i dzieci, dodatkowo prowadzi warsztaty wspierające i motywujące kobiety odchudzające się - "Pokonać otyłość głową". Współpracuje z Gabinetem EST na warszawskiej Pradze. Kontakt: 880 320 590.

Brzydki zapach z ust a dieta

Dzień dobry. Mam 12 lat i borykam się z dość uciążliwym problemem, bo brzydko pachnie mi z ust. Myję zęby regularnie 2-3 do 4 razy dziennie, używam gum miętowych, ale to nic nie daje, bo rodzice stale wypominają mi, że zapach z moich ust im przeszkadza. Może to kwestia mojej diety, bo jem mało mięsa i warzyw, a najwięcej słodszych rzeczy i nabiału. Co mam z tym zrobić? Pomocy!

Witaj Aleksandra! Przykry zapach ust może wynikać z diety oraz z wymiotów bakterii, które osadzają się na bocznych ścianach gardło. Warto je co jakiś czas usuwać. Może to zrobić lekarz pediatra. Aby sprawdzić dietę, należy wykonać badanie ogólne moczu. Wykaże ono, czy w organizmie nie powstaje za dużo związków ketonowych, które są przyczyną nieprawidłowego zapachu z ust. Kolejną przyczyną nieprzyjemnego oddechu mogą być problemy z trawieniem pokarmu oraz grzybica przewodu pokarmowego, powstała na skutek spożywania zbyt dużej ilości słodyczy. Z problemem tym należy zwrócić się do lekarza.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.