Poradnik ZdrowieDermatolog › Brodawczaki na szyi - skąd się biorą?

Eksperci radzą

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Brodawczaki na szyi - skąd się biorą?

Dzień dobry, w okresie upałów pojawiły się na mojej szyi wykwity, raczej drobne, niektóre trochę większe. 2 miesiące wcześniej byłam u chirurga, który mi usuwał znamiona, w tym właśnie 2 brodawczaki.

Czy to mogło być powodem i spowodowało ten "wysyp"? Generalnie one dalej są, tylko się przemieszczają, z przodu na tył szyi, no i zmalały odkąd zaczęłam je przecierać spirytusem salicylowym. Ale trwa to dość długo, nie wiem co dalej mam robić, wiem, że to wirus. Ale nie ma na to rady? Będę wdzięczna Pani Doktor za odpowiedź i ewentualną pomoc. Dziękuję.

Powinna Pani zgłosić się do dermatologa. Przede wszystkim konieczne jest postawienie jednoznacznego rozpoznania w celu ustalenia dalszego postępowania. W przypadku opisywanych zmian w diagnostyce różnicowej należy uwzględnić między innymi brodawki wirusowe, włókniaki miękkie, brodawczaki, itp.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.