Poradnik ZdrowieGinekolog › Brązowa wydzielina z pochwy

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Brązowa wydzielina z pochwy

Nazywam się Marta, mam 19 lat. Współżyję z jednym partnerem półtora roku, preferujemy stosunek przerywany, świadomi konsekwencji. Taki jest nasz wybór. Miesiączkuję regularnie co 30 dni (+/- 1 dzień). Trzy dni temu pojawiła się brązowa wydzielina z pochwy, jestem w połowie cyklu. Używam żelu do higieny intymnej, od dwóch lat ten sam (ta sama marka, ten sam skład itp.), więc nie podejrzewam uczulenia. Wydzielina ma konsystencję budyniu i nie jest jej wiele, aczkolwiek jest, co mnie niepokoi. Nigdy wcześniej nie byłam u ginekologa. Poprosiłam moją przyjaciółkę o kontakt do jej lekarza ginekologa, ale owa pani doktor ma urlop. Mam zadzwonić dopiero w poniedziałek i wtedy umówić się na wizytę. Niestety, nie jestem cierpliwa, niepokoi mnie to.

Plamienie w środku cyklu może mieć różną przyczynę. Może być związane z jajeczkowaniem, wtedy będzie trwało 1-2 dni. Jeśli jednak w tym czasie się nie zakończy powinna Pani zgłosić się do lekarza, ponieważ przyczyny mogą być różne, a przez Internet nie da się niczego zdiagnozować.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.