Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Brak przerwy w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Brak przerwy w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry, mam pytanie o wpływ braku przerwy w zażywaniu tabletek w celu wyeliminowania krwawienia. Słyszałem na ten temat różne opinie np. że brak przerwy powoduje duże huśtawki nastrojów, uciążliwe i długotrwałe plamienia, słyszałem również, iż w zasadzie nie stanie się nic przy braku przerwy. Czy można w jakiś sposób przewidzieć reakcje organizmu? Jaki wpływ ma wiek kobiety oraz czas zażywania tabletek na jej stan w przypadku braku przerwy? Czy zależy to od rodzaju zażywanych tabletek?

Wpływ preparatów antykoncepcyjnych na zdrowie kobiety jest uzależniony od jej organizmu, po przeprowadzeniu niezbędnych badań pewne reakcje i działanie można przewidzieć. Po badaniu można również zorientować się, jaka będzie tolerancja preparatu. Jednak nie wszystko jest wiadome. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych bez przerwy może spowodować pojawienie się nieregularnych plamień lub krwawień (nie można przewidzieć, czy się pojawią, po jakim czasie i jak długo będą trwały). Najczęściej wiążą się jedynie z uciążliwością dla pacjentki, a nie z jakąś poważną chorobą. Nie zaleca się stosowania preparatu antykoncepcyjnego bez przerw dłużej niż przez 3 cykle. Wystąpienie poważnych powikłań jest uzależnione indywidualnie od stanu zdrowia i stanu hormonalnego kobiety i w niewielkim stopniu jest związane z rodzajem stosowanego preparatu.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.