Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Brak owulacji po tabletkach Visanne

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Brak owulacji po tabletkach Visanne

Szanowna Pani doktor, 2 miesiące temu skończyłam roczną kurację tabletkami Visanne (miałam robioną laparotomię usunięcia torbieli czekoladowych=endometrioza). Od 2 miesięcy staramy się z mężem o dziecko, ale podejrzewam brak owulacji. Czy jest taka możliwość, że po Visanne nie mam jeszcze owulacji? Jakie badania ewentualnie mogę wykonać? Dodam, że morfologię i ob mam w normie. Jedynie CA125 mam podniesione i wynosi 62. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Jeśli ma Pani regularne cykle miesiączkowe, to może Pani obserwować śluz, wykonywać testy owulacyjne lub mierzyć ciepłotę ciała. Jeśli cykle są nieregularne, to radzę zgłosić się osobiście do lekarza. Wprawdzie w cyklach nieregularnych może mieć miejsce owulacja, ale powinna Pani pozostawać pod kontrolą lekarza.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.