Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Brak miesiączki i obolałe piersi u 46-latki: objawy ciąży czy początek menopauzy?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Brak miesiączki i obolałe piersi u 46-latki: objawy ciąży czy początek menopauzy?

 

Witam, mam 46 lat i obawy, że mogę być w ciąży. Do kwietnia tego roku miałam cały czas przez swoje życie regularne miesiączki. W maju zaczęły się problemy. Już mam 5 dni opóźnienia i bardzo się martwię. Nie chciałabym, żeby to była ciąża. Mam już dorosłe dzieci i wnuka 8 lat. Moje objawy to obolałe piersi, brak miesiączki, czasami pobolewa mnie podbrzusze. Chcę zapytać, czy wchodzę w etap menopauzy, czy jest to ciąża?

 

Podane przez Panią objawy nie są charakterystyczne. Na ich podstawie nic rozpoznać nie można. Radzę zgłosić się na badanie do lekarza.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.