Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Brak miesiączki przy tabletkach antykoncepcyjnych

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Brak miesiączki przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam. Od 3 lat stosuję antykoncepcję hormonalną. Na początku brałam Microgynon 20, 4 miesiące temu lekarz zmienił mi na Loestrin 20 brałam je przez trzy miesiące podczas których nie wystąpiło krwawienie w 7 dniach przerwach. Zaczęły wypadać mi włosy. Od miesiąca biorę Cilest i znowu nie mam okresu. Jeden test ciążowy wyszedł pozytywnie, a drugi negatywnie. W przeciągu 4 miesięcy wypadło mi połowę włosów, boję się je dotykać, nie miałam okresu i wydzieliny mam znacznie więcej niż wcześniej. Często boli mnie brzuch i robi mi się niedobrze. Czy mogę być w ciąży? Przebywam w UK, więc tutaj nie ma zbytnio możliwości przebadania się ginekologicznie (lekarz mi powiedział, że on wie, że nie jestem w ciąży).

Ciążę może potwierdzić lub wykluczyć badanie stężenia betaHCG we krwi. Wydaje mi się, że skoro lekarz prowadzący nie potrafi rozpoznać ciąży, to powinien panią skierować na takie badanie. Jednym z powikłań antykoncepcji hormonalnej jest brak miesiączki, niewykluczone, że takie działanie niekorzystne Cilestu objawiło się u Pani. Nudności i bóle brzucha są dość częstym powikłaniem Cilestu. Przyczyny wypadania włosów nie da się zdiagnozować przez internet. Najczęstszymi są: nadmierne działanie androgenów, przyczyny immunologiczne, braki mikroelementów oraz przyczyny idiopatyczne.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.