Poradnik ZdrowieStomatolog › Bolesne wyrzynanie się ósemki

Eksperci radzą

dr Agnieszka Sicińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Bolesne wyrzynanie się ósemki

Mam pytanie odnośnie do zęba mądrości. Ząb wyżyna mi się już od jakiegoś czasu po kawałeczku. Jednak dwa dni temu dziąsło wokół zęba mi spuchło, boli mnie, dolna szczęka zdrętwiała.

Boli mnie także, kiedy zaciskam szczękę i kiedy połykam ślinę. Do tej pory nie miałam takiego problemu.

Obecnie jestem w Hiszpanii. Czy zmiana otoczenia, jedzenia itp. mogły na to wpłynąć?

Bardzo proszę o odpowiedź, co mogłabym zrobić żeby złagodzić ból i opuchliznę. Jako, że jestem za granicą wolałabym uniknąć odwiedzania lekarzy. Pozdrawiam

Objawy, które Pani opisała mogą się cofnąć, aby powrócić ze zdwojona siłą. Jeśli nie może Pani udać się do dentysty natychmiast, radzę poprosić lekarza o przepisanie antybiotyku, ale wizyta u dentysty jest KONIECZNA.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.