Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Bóle w okolicy lędźwiowej

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Bóle w okolicy lędźwiowej

Witam, mam 21 lat, od ok. roku odczuwałam bóle w okolicy lędźwiowej promieniujące do podbrzusza i pogorszenie bólu w trakcie miesiączki. W wakacje byłam u ginekologa, który niczego niepokojącego nie zauważył w badaniu USG. Przepisał mi tylko lek na złagodzenie bólu. Ból się niestety nasilał, nie mogłam biegać, uprawiać żadnego sportu, nawet stać dłużej w kolejce. Miesiąc temu w ostatnim dniu miesiączki zrobiono mi tomografię. Na prawym jajniku wykryto torbiel o wym. 26,5mmx35,1mm. Niecałe trzy tygodnie później powtórzyłam badanie i torbieli już nie było. Dodam, że nie posiadała żadnych wypustek, miała zwartą budowę, bez żadnych cech atypowych. Torbiel zniknęła, ale ból pozostał. Dodatkowo zauważyłam, że krew w trakcie miesiączki jest ciemniejsza niż zwykle. Ból jest prawie nie do wytrzymania, aulin mi pomaga. Ból w okolicy macicy i jajników nasila się przed miesiączką i w pierwszy dzień jest naprawdę uporczywy. Poza tym odczuwam ból w okolicy odbytu w trakcie wypróżniania co ma miejsce tylko w trakcie menstruacji. Poza miesiączką ból o różnym stopniu nasilenia utrzymuje się w okolicy lędźwi i podbrzusza zwłaszcza w trakcie wysiłku. Mam wrażenie również, że mój brzuch jest stale napięty, tak jak w trakcie miesiączki. Zrobiłam się nerwowa i zestresowana, co mi się wcześniej aż w takiej skali nie zdarzało. Czekam na wizytę u ginekologa, ale chciałabym poznać też opinię od innych lekarzy dlatego bardzo proszę o odpowiedź. Naczytałam się o endometriozie i zaznaczę, że nigdy nie przechodziłam żadnych operacji, nie miałam nigdy takich problemów w trakcie miesiączki, zawsze były regularne i prawie bezbolesne. Liczę na jakąś sugestię.

Związek dolegliwości z cyklem miesiączkowym może wskazywać na endometriozę. Mogą też być inne przyczyny nie związane z narządem rodnym.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.