Poradnik ZdrowieFizjoterapeuta uroginekologiczny › Ból podczas oddawania moczu

Eksperci radzą

Agata Szczepaniak - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Fizjoterapeuta uroginekologiczny. Absolwentka Collegium Medicum UJ, specjalizuje się w fizjoterapii kobiet. Stosuje terapię dna miednicy. Odpowie na pytania o nietrzymanie moczu/stolca, obniżenie/wypadanie narządów,bolesne miesiączki/owulacje/współżycie i inne.

Prowadzi terapię bólu w ciąży, rehabilitację przed i po operacjach ginekologicznych/urologicznych.

Prowadzi gabinet REHAFIX (www.rehafix.com.pl) a także zajęcia dla kobiet w ciąży i mam z dziećmi. Realizuje program Atrakcyjna Mama TM (atrakcyjnamama.pl).

Ból podczas oddawania moczu

Od 3 lat borykam się z problemem oddawania moczu wraz z bólem. Nie jest to stałe, aczkolwiek ostatnio prawie ciągle. Kilka lat temu zaczęło się od 4-dniowego chodzenia bez leków z ogromnym bólem podczas oddawania moczu plus uczucie chłodu w okolicach pochwy. W ten czas powiedziałam o problemie siostrze, z racji tego że ma 1 nerkę nieukształtowaną, również czasami ma problemy i zażywa Furaginę. Obecnie w nocy budzę się z bólem, idę do toalety i płaczę podczas oddawania moczu. Ciągle czuję chłód, w okolicach pochwy boli cały brzuch, jakby coś chciało ze mnie wyjść z oporem. Jedynym moim ratunkiem jest godzinne siedzenie w gorącej wodzie, a następie zawinięcie się w koc i wzięcie 3 tabletek Urofuraginum. Po godzinie takiego siedzenia ból puszcza. I parcie też ustępuje. Byłam u ginekologa, stwierdził, że jestem młodą zdrową kobietą, przy czym cytologia wykazała jakieś ślady po bakteriach. Lekarz kazał się nie martwić i przyjść po nowym roku na powtórkę.

Czy robiła Pani chociaż raz posiew moczu? Albo chociaż jego ogóle badanie? Od tego trzeba zacząć. Jeśli toczy się u Pani jakiś przewlekły stan zapalny, to jednorazowe i doraźne branie leków nic nie da - rozzłości tylko bakterie. Proszę zrobić badanie. Jeśli potwierdzi ono infekcję, lekarz wypisze Pani celowany antybiotyk. Jeśli nie, po wysłuchaniu Pani historii na pewno wypisze skierowanie do urologa, który poszerzy diagnostykę.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.