Poradnik ZdrowieInternista › Ból pleców w odcinku piersiowym

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Ból pleców w odcinku piersiowym

Kiedy chciałam strzepnąć koc, nagle coś jakby przeskoczyło mi w plecach w odcinku piersiowym w lewej stronie. Na początku nie mogłam sie wyprostować i złapać oddechu lecz po chwili jakoś sie udało. Ale ból utrzymuje się cały czas. Nie wiem co moze przyczyną tych dolegliwości.

Opis sugeruje dolegliwości o typie nerwobólu międzyżebrowego w odcinku piersiowym ( popularnie zwane „korzonki”) – bywa ekwiwalentem przeziębienia, łatwiej pojawia się u osób ze zmianami w kręgosłupie ( zmiany zwyrodnieniowe, skrzywienie). Dolegliwości zwykle nasilają się przy ruchach. Gdyby dolegliwości nasilały się przy oddychaniu konieczna może być wizyta u lekarza oraz rtg klatki piersiowej.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.